سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

<!-- Google tag (gtag.js) --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-3HEP8YPTDP"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-3HEP8YPTDP'); </script>

درباره ما

فروختن عطر برای من در درجه دوم اهمیت قرار داره…

من سعیدم و کمکت میکنم تا عطر متناسب با شخصیتت پیدا کنی، عطری که بتونی ازش لذت ببری…

نزدیک به 25 سال سابقه کاریم رو در اختیارتون قرار میدم تا بهترین انتخاب رو انجام بدین…

فروش به صورت آنلاین و حضوری هست و مطمئن باش کاری میکنم از انتخابت لذت ببری.

گالری تصاویر

سوالات متداول

در این قیمت به بسیاری از سواالاتی که براتون امکان داره پیش بیاد جواب دادیم:

چرا بوی هر عطر در افراد مختلف متفاوت است؟

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که شیفته‌ی بوی عطری زیبا شده‌اید که یا اطرافیان استفاده کرده‌اند و یا در هنگام خرید آن را پسندیده‌اید. اما وقتی آن را بر روی پوست خود اسپری می‌کنید برخلاف انتظار، بوی کاملا متفاوتی دارد. در واقع این تفاوت بو به ساختار شیمیایی بدن هر فرد برمی‌گردد. تعادل PH پوست، چرب یا خشک بودن پوست، عرق بدن، سطح هورمون‌ها، سن افراد و حتی رژیم غذایی، همگی در هنگام استفاده از عطر، بر روی واکنش بدن شما تاثیر می‌گذارد.

در هر فصل چه عطری را انتخاب کنیم؟

جالب است بدانید که عطرها نیز فصل دارند و بهتر است هرکدام در فصل خود استفاده شوند تا تاثیر بهتری داشته باشند. عطرهایی که برای فصل‌های سرد استفاده می‌شوند دارای ماهیت گرم بوده و عطرهای دارای ماهیت سرد نیز برای فصل‌های گرم سال مناسب‌تر هستند.

روش درست تست کردن عطر چگونه است؟

از دیگر سوالات متداول در مورد عطرها روش درست تست عطر هنگام خرید است. فروشندگان معمولا برای تست عطر از کاغذهایی با ضخامت و پهنای مشخص استفاده می‌کنند. این کاغذ تست عطر، «کاغذ بلاتر» نامیده می‌شود. کاغذ بلاتر (blotter strips) طوری طراحی شده که رایحه‌ی عطر را برای مدت نسبتا طولانی بر روی خود نگه دارد و همین ممکن است باعث شود شما را در انتخاب درست عطر دچار اشتباه کند. این کاغذ تنها برای کمک به تصمیم‌گیری درباره‌ی کلیت رایحه مفید است که پس از گذشت مدت زمانی معین و با خیال راحت، برای خرید آن تصمیم بگیریم.

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

در وهله‌ی اول باید بگوییم که منظور از تاریخ انقضای عطر، خراب شدن عطر است اما نه مانند مواد غذایی! در حقیقت تاریخ انقضای آن‌ها بستگی به ترکیبات شیمیایی رایحه‌ها و نحوه‌ی نگهداری آن‌ها دارد. چنانچه عطر به طور صحیح نگهداری نشود، ترکیبات ساختاری عطر با گذر زمان شروع به اکسید شدن می‌کنند. در نتیجه باعث تغییر رنگ، بوی نامطبوع و تند و کمتر شدن قدرت پخش و ماندگاری آن شده و حتی ممکن است باعث ایجاد حساسیت مانند خارش و سوزش و واکنش‌های آلرژیک شود.

خیلی از عطرها تاریخ انقضا برایشان نوشته نشده است و آن‌ها می‌توانند از یک تا ده سال نیز باقی بمانند. در اصل اگر به‌درستی از عطر نگهداری شود، تا سال‌های سال می‌توان آن را نگه داشت و به هیچ عنوان خراب نمی‌شود. بدین منظور بهتر است در دمای خنک، خشک و تاریک نگهداری شود.

براساس نظر متخصصین، رایحه‌ی عطرهایی که نت‌های پایه‌ی آن‌ها سنگین‌تر است ماندگاری طولانی‌تری دارند. نمونه‌هایی از این رایحه‌ها شامل رایحه‌های شرقی مانند عود و کهربا می‌باشند. این رایحه‌ها هرچه بیشتر از عمرشان بگذرد، با ارزش‌تر و خوشبوتر می‌شوند. برخی حتی از این لحاظ، آن‌ها را با شراب چند ساله‌ی خوب مقایسه می‌کنند. در مقابل، عطرهایی که رایحه‌های سبکتری مانند مرکبات، گل‌ها و رایحه‌های سبز در نت‌های پایه‌ی آن‌ها به کار رفته، اغلب ماندگاری چندانی ندارند و چنانچه به درستی نگهداری نشوند ممکن است خراب شوند.

سوالات متداول در مورد عطرها - تاریخ انقضای عطر، خراب شدن آن است

آیا عطر و ادکلن با هم فرقی دارند؟

در واقع عطرها براساس غلظتشان به 5 دسته‌ی پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، ادکلن و ادوفرش تقسیم می‌شوند که به طور مفصل در مقاله‌ی «بررسی کامل انواع عطر از لحاظ غلظت» توضیح داده شده است.

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول